Get Adobe Flash player

Лічильники

Реклама

Баннер

Завчасно подбайте про захист своїх прав

Останнім часом почастішали випадки, коли шахраї обдурюють українців, користуючись їх правовою необізнаністю й безпорадністю. Іноді вони роблять це настільки майстерно, що навіть виграють судові справи. Громадянам України не вистачає правових знань. Незнання свого правового становища, нерозуміння правових наслідків вчинюваних тих чи інших дій може призвести до вкрай негативних наслідків.

Для прикладу розглянемо питання про договори довічного утримання. Одна із сімей київських огніщан ледве не постраждала з цього приводу. Людина, прийнявши на себе тягар утримання за хворою та безпорадною особою, добросовісно виконує свої зобов'язання протягом тривалого часу, сподіваючись у якості винагороди отримати певне цінне майно, за рахунок якого вирішити наболіле для неї питання, наприклад, житла. Проте, виконавши всі свої зобов'язання (у тому числі щодо поховання померлого утриманця), вона з'ясовує, що у останнього є спадкоємці , які на законних підставах претендують на майно, визначене предметом договору довічного утримання. Тож його сподівання можуть стати затьмарені новими, раніше невідомими обставинами. Трапляється й інше: уклавши договір довічного утримання, відчужувач знаходить іншу людину, яка обіцяє йому більш принадні умови утримання, і тоді він починає відмовлятись від послуг та допомоги набувача, звертається до суду, щоб розірвати договір та укласти новий. Іноді люди укладають договори, але замість очікуваної допомоги та покращення умов свого існування потрапляють у залежність та навіть бувають змушені терпіти грубе та непристойне ставлення до себе, а поскаржитись нікому.

Частіше за все українці звертаються до посуг юристів, коли в них вже виникли ті чи інші проблеми. Для того щоб не попасти в біду, будь-які важливі питання, а особливо якщо це стосується операцій із нерухомістю, спадщиною, переоформленням земельних ділянок, треба завчасно звератися до спеціалістів із доброю репутацією. Своєчасно подбати про захист своїх прав набагато вигідніше та розумніше, ніж потім довго судитися, витрачаючи кошти, час і нервові клітини.

В будь-якому разі завжди уважно читайте документи, які ви підписуєте. Якщо вам щось незрозуміло, чи викликає сумніви, відмовтесь від підписання до того часу як ви не засвідчитесь у тому, що вам нічого не загрожує, бо краще не робити помилки, ніж її потім виправляти.