Get Adobe Flash player

Лічильники

Реклама

Баннер

Україна переможе зло!

Чи зміниться щось в Україні на краще після президентських виборів? Думаю, це питання ставить собі ледь не кожен громадянин. От тільки дивно, що свої сподівання деякі люди пов’язують з особами Юліі Тимошенко та Віктора Януковича. Невже хтось, дійсно, вірить, що майбутнє України по-справжньому зміниться, коли Президентом стане один з них? Адже по суті ці двоє мало чим відрізняються.

Це було підтверджено, зокрема, фактом відомих переговорів про створення широкої коаліції і наміром внести антидемократичні зміни в Конституцію. Ті події вкотре довели, що мета у цих політиків одна – сконцентрувати всю владу у своїх руках. А якщо це не виходить, то поділити на двох.

Я вважаю, що Президентом України в жодному разі не повинні стати ані Юлія Тимошенко, ані Віктор Янукович. Бо, починаючи з 2002 року, вони й так фактично керують країною! Якщо не враховувати незначний термін перебування на чолі уряду Юрія Єханурова, ми побачимо, що за цей час в Україні було лише два прем’єр-міністри – Тимошенко та Янукович. За ними тягнеться довгий шлейф різноманітних невдач: галопуюча інфляція, падіння національної валюти, з десяток криз (газова, бензинова, цукрова тощо), корупційні скандали, обман виборців, невиконання обіцянок. Список можна продовжувати. Хіба не очевидно, що саме ці політики відповідальні за нинішній катастрофічний стан держави?

Незважаючи на це, суспільство вкотре підводять до думки: немає з кого вибирати, є тільки два головних кандидати, необхідно голосувати за менше із двох зол. Під такими гаслами БЮТ і ПР вкотре намагаються поділити країну. Якщо це станеться, про будь-які зміни на краще в Україні можна забути.

А зміни сьогодні вкрай необхідні! Адже Україна перебуває в глухому куті. В державі немає реальних реформ в інтересах людей, олігархи посилили свій вплив, відбувається масове пограбування населення. Ми маємо тотальну, а не лише економічну кризу. Прискореними темпами триває розвал системи державного управління. Політичне протистояння прикривають популістськими заявами про нібито боротьбу за підвищення мінімальних зарплат і пенсій. Соціальні програми згортають. Частина з них взагалі не виконується.
Органи державної влади стали заручниками PR-технологій. Їх перетворили на інструмент виборчої боротьби між Тимошенко та Януковичем. Країна паралізована по всій вертикалі. В жодній розвиненій державі світу ми ніколи не побачимо блокування парламенту в умовах кризи, а у нас Верховна Рада не працює місяцями!

Як наслідок, маємо руйнування держави. І в цей процес втягнуті всі - Кабмін, Секретаріат Президента, депутати, губернатори, суди.
Інститути державної влади повинні працювати на саму державу, а не на тих чи інших кандидатів. Тим більше в період кризи. Тому в сьогоднішніх умовах принципово важливо, щоб не лише прем'єр-міністр, а й голова Верховної Ради не балотувалися на посаду президента. Інший вихід для них - скласти свої повноваження, перед тим як включатися у виборчу кампанію.

З цією ж метою – не допустити некерованості держави – потрібно законодавчо заборонити блокувати Верховну Раду, негайно доформувати Кабінет Міністрів, і зосередити роботу уряду, парламенту та Національного банку виключно на соціально-економічних питаннях, абстрагуючись від виборчого процессу. Політичний популізм повинен бути замінений реальними антикризовими заходами!

На жаль, треба чесно визнати, що система, яку створив Леонід Кучма, досі продовжує функціонувати. Не востаннє й тому, що вона влаштовує і Юлію Тимошенко, й Віктора Януковича. Принаймні, ці двоє нічого не зробили, щоб її змінити.

Мене, як і мільйони громадян, такий стан речей не задовольняє. Тому сьогодні – час рішучих дій. Кожен має усвідомити – існування держави поставлене під загрозу. Нинішню систему потрібно ламати! Ламати радикально і негайно!

Якщо приплюсувати рейтинги Януковича і Тимошенко, сумарна цифра буде лише трохи більшою за 35% від кількості усіх виборців, а це означає, що більшість наших з вами співгромадян шукають альтернативу. Вони розуміють, що Тимошенко і Янукович – однакове зло для країни.
Суспільство вже готове до змін. І шанс на них ми можемо отримати, якщо до другого туру президентських виборів вийде представник третьої сили. Тоді Президентом країни буде обраний саме він.

Я закликаю всіх кандидатів у президенти сісти за круглий стіл і підписати Протокол відповідальності, який зобов’яже відмовитися від крайніх, нечистоплотних і руйнівних для єдності країни методів політичної боротьби.

Крім того, я закликаю претендентів на пост глави держави, які є альтернативою Януковичу і Тимошенко, зібратися разом і з-поміж себе висунути єдиного кандидата на посаду Президента країни.

Аби у такого нового політика з'явилися шанси на перемогу, довкола нього повинні об'єднатися всі політичні сили, які не підтримують «всемогутніх лідерів». Але найважливіше для цього – розуміння й реальна підтримка громадян. Саме прості громадяни, патріоти та демократи, мають сказати своє рішуче слово. Я впевнений: Україна переможе зло!

*****

Детальнішу інформацію можна отримати на нашому сайті
http://www.zds.org.ua/. Також ми чекаємо ваших дзвінків за тел. (044) 228-80-80, а листів - за адресою м. Київ 01, а/с 95. Наша електронна пошта – Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Йосип ВІНСЬКИЙ,
Голова Центрального оргкомітету
Народно-патріотичного об’єднання
«За демократію і справедливість»