Get Adobe Flash player

Лічильники

Реклама

Баннер

Випуск від 25.11.09

 

Шановні читачі!

Бажаємо вам добре зустріти зиму, а також легко її пережити, дочекавшись лагідного весняного сонця! Пам’ятайте, душі наших могутніх предків завжди поруч із нами! Нагадаємо найголовніші події останнього часу. Образ Великого Перуна повернувся на Старокиєву гору, до питання остаточного затвердження дозвільних документів долучились огніщани (працівники юридичної фірми «Сварожич). На останніх зборах громади Житомира Ярлом знову був обраний Кудесник Володимир Андрєев, його заступниками були обрані Кудесник Вітовт і Святогора, яка крім того призначена відповідальною за міжнародні зв’язки «Великого Вогню». Наша духовна течія увійшла до WCER (Всесвітній Конгрес Етнічних Релігій), за що треба дякувати старанням Святогори. Запрошуємо побратимів до спілкування на нашому Інтернет-форумі – www.ogin.mybb3.net.

 

 

 
Князь Огін і Ярл-Кудесник Володимир

 

Всеукраїнська акція "Україна без Януковича і Тимошенко"

Були б ми не щирі, якби напередодні президентських виборів обминули в нашій газеті тему політики. Обговорення на Інтернет-форумі «Великого Вогню» демонструє, що політика дуже цікавить як огніщан, так і інших рідновірів, але тут думки у всіх однакові – владу треба змінювати. Засоби масової інформації давно зомбують українців підробними рейтингами, привчаючи потенційних виборців до думки, що обирати треба між поганим і ще гіршим, а точніше - між Януковичем і Тимошенко. Звісно, навколо цих осіб об’єдналися усі потужні кримінально-олігархічні клани, крім того, ці кандидати подобаються тим малим недоміркам, які зараз керують Кремлем і усією Росією, при цьому аж казяться від незрозумілою люті до України і всього українського. Ще до недавно дехто вірив, що начебто Тимошенко буде відстоювати інтереси держави, але хіба не чітко висловився Путін: «Нам комфортно працювати з урядом Тимошенко!» З одного боку, незастосування «Газпромом» штрафних санкцій за недобір газу Україною, - це, безперечно, позитивний момент, але з іншого боку, списання заборгованості у 8 млрд. долларів напередодні президентських виборів виглядає більш ніж підозріло. Російські видання навіть не приховують задоволення – Україна буде купувати газ дорожче, ніж будь-яка країна Європи! Ось бачите як ВОНА працює!

 

Україна переможе зло!

Чи зміниться щось в Україні на краще після президентських виборів? Думаю, це питання ставить собі ледь не кожен громадянин. От тільки дивно, що свої сподівання деякі люди пов’язують з особами Юліі Тимошенко та Віктора Януковича. Невже хтось, дійсно, вірить, що майбутнє України по-справжньому зміниться, коли Президентом стане один з них? Адже по суті ці двоє мало чим відрізняються.

Це було підтверджено, зокрема, фактом відомих переговорів про створення широкої коаліції і наміром внести антидемократичні зміни в Конституцію. Ті події вкотре довели, що мета у цих політиків одна – сконцентрувати всю владу у своїх руках. А якщо це не виходить, то поділити на двох.

Я вважаю, що Президентом України в жодному разі не повинні стати ані Юлія Тимошенко, ані Віктор Янукович. Бо, починаючи з 2002 року, вони й так фактично керують країною! Якщо не враховувати незначний термін перебування на чолі уряду Юрія Єханурова, ми побачимо, що за цей час в Україні було лише два прем’єр-міністри – Тимошенко та Янукович. За ними тягнеться довгий шлейф різноманітних невдач: галопуюча інфляція, падіння національної валюти, з десяток криз (газова, бензинова, цукрова тощо), корупційні скандали, обман виборців, невиконання обіцянок. Список можна продовжувати. Хіба не очевидно, що саме ці політики відповідальні за нинішній катастрофічний стан держави?

Незважаючи на це, суспільство вкотре підводять до думки: немає з кого вибирати, є тільки два головних кандидати, необхідно голосувати за менше із двох зол. Під такими гаслами БЮТ і ПР вкотре намагаються поділити країну. Якщо це станеться, про будь-які зміни на краще в Україні можна забути.

 

День Святовида

20 вересня цього року огніщани відзначали день Святовида.

Святкування у Житомирі було дещо незвичним хоча би тому, що проходило на маєтку, який неподалік мого будинку. Це місце особливе, на ньому відчуваєш силу. У цьому переконалися ті, хто був присутній на обрядовому дійстві. І тут немає чому дивуватися. Маєток наче призначений для того, щоби на ньому проводити обряди. Достатньо сказати лише те, що у ньому є пагорб, на якому росте великий дуб. Раніше дубів було більше - близько 20! Один із них знищила блискавка. Неподалік від пагорба протікав невеликий струмок, який, на жаль, зараз вже повністю висох. І взагалі, років 10-15 тому, думаю, духовної сили там можна було відчути набагато більше, аніж зараз. Я досі пам’ятаю, який вигляд мав маєток ще у 1992 році: багато дерев, які наче були посаджені у певному порядку(особливо запам’яталося мені, що уздовж пагорба росли дуби, трохи правіше - береза і липа, причому вона мала п’ять стовбурів, які дивним чином зпліталися), рідкісні рослини (біла полуниця, наприклад). Саме такі картини супроводжували мене на початку мого духовного шляху до Віри Предків. Загальна атмосфера дуже сприяла появі особливих відчуттів близькості до природи та її могутньої сили.

 

Камінне село (продовження)

Здавна люди поклонялися камінню, наділяли його потойбічною силою. По всій Землі розкидані оповиті легендами камені, менгіри, мегаліти. Варто згадати Стоунхендж, Карнак, синій камінь на Ільмень озері, Камінну могилу, Камінне село.
Камінне село… У минулому випуску я розпочала оповідь про мандрівку до камінної перлини Житомирщини.
Настав ранок. Прокинулись в сонячному, наповненому піснями лісі і знову пішли до Камінного села. Зранку воно здавалось не таким таємничим і похмурим, сонячні промені зігрівали величне каміння, яке було вкрите росою. Роса переливалась на рослинах і на каменях. Так світло і хороше! Серце наповнилось радістю і захотілось зробити щось магічне. Поки частина групи блукала, ми почали … Андрій взяв сокиру і почав витесувати на одному з дерев зі зламаною верхівкою символ на відродження Камінного села. Нічого нового ми не вигадали, це було саме те, що наші бабусі носять в церкву на Великдень у своїх кошиках. Бабка і викладені біля неї яйця - натяк на чоловічу силу, якої потребує весняна земля. Готову скульптуру я обклала мохом, щоби він прийнявся на дереві. Так захотілось, аби це вже неживе дерево було зеленим, хоча б за рахунок моху. І, хто знає, може, через деякий час наш символ зможе дати справжні пагони. Так народжуються легенди. До нього почнуть приїздити люди і просити кожний своє… Сильні бажання завжди здійснюються, головне – вірити.

 

Русское язычество

Интервью Кристофера Блэкуэлла с Дмитрием Гавриловым - Иггельдом.

В выпуске американского журнала Alternative Religions Education Network http://ogin.mybb3.net/loc.php?url=http://aren.org/newsletter/read.html (издаётся с 2004 г. - 8 раз в год), приуроченном к Осеннему Равноденствию, опубликовано большое интервью волхва Иггельда (официального представителя «Великого Огня» в России) главному редактору бюллютеня Кристофферу Блэквэллу (Christopher Blackwell). Тема интервью - Russian Paganism - современное русское язычество.

Крушение Советского Союза и падение Коммунизма означало конец официозного Атеизма. У русских последовало быстрое развитие религии, проявились не только христианине, мусульманине и иудеи, но также и язычники.

В онлайне, на форуме Международной Языческой Федерации, я столкнулся с сообщениями относительно некоторых из проблем и развития русского язычества, о некоторых сообщает Иггельд. Таким образом, я спросил, нельзя ли взять у него интервью, и он любезно согласился на это.

 

Конкурс

Конкурс

У вересні редактор газети «ЯЗИЧNИК» Славко Пригода оголосив конкурс серед учасників форуму на кращі статті для нашого видання. Фаворитами зразу стали Беовульф і Ладаслава. Спочатку перемагав Беовульф із невеликим матеріалом, який він назвав «Агітка», ми вже думали що головний приз відправиться у Галичину, але в останні дні конкурсу Фортуна посміхнулась Ладаславі. Вона (точніше її стаття про фестиваль «Поліське весілля») перемогла з перевагою в один голос!

 

Поліське весілля

Невеличкий звіт про фестиваль «Поліське весілля».

Просили мати, просили батько...

8-9 серпня в Житомирі відгуляли ІІ фестиваль «Поліське весілля».

 

Євген Сварожич

Євген Сварожич – Смірнов Євген

Наші читачі запитують, ким був Євген Сварожич, автор книги «ЗОЛОТИЙ ПАВУК ВОД», якого у 2003 році, на жаль, після передчасної смерті, Князь Огін проголосив Пророком Великого Вогню.

 

Нові вірши Анатолія Славути-Логвіненко

Відомий поет, старійшина громади "Великого Вогню" м. Київа,  Анатолій Славута-Логвіненко спеціально для нашого сайту написав дуже добрі вірші.

 

Страшні казки

Страшні казки

Давно це було... Років може 35, або 30 тому... Мій батько був родом з глухого села Коростки Житомирської області (що не завадило йому отримати дві вищі освіти)... Колись їхали ми просто автобусом, я малий був, а тоді ще не повмирали бабусі, які розповідали страшні казки... Не мені, звісно, але як не закривала мати мені вуха (вона сама такого у дитинстві наслухалась, а потім усе життя не могла забути), щось я все ж почув, але пригадати лише одну можу.

 

Юридична фірма

ЗАВЧАСНО ПОДБАЙТЕ ПРО ЗАХИСТ СВОЇХ ПРАВ!


У будь-яких питаннях щодо захисту ваших прав вам допоможуть кваліфіковані фахівці юридичної фірми "Сварожич".

Тел. у Києві: (044) 228-94-83.

 

Сумна новина

Коли готувався до друку номер газети "ЯЗИЧNИК", нам стало відомо, що помер Євген Олексійович Павленко, духовний вчитель Князя Огіна, один із кращих українських поетів і філософів ХХ століття... Вічна пам'ять!
Ми публікуємо статтю,  яка була надрукована у нашій газеті рівно два роки тому та присвячена пану Певленку.