Get Adobe Flash player

Лічильники

Реклама

Баннер
Баннер

Випуск від 19.08.08

 

Вогонь Назавжди

 Два дні тому у Житомирі відбулося святкування 18-ої річниці від дня заснування "Великого Вогню". 17 серпня - це особливий для мене день, другий день народження. Я пам'ятаю кожен з цих днів, от наприклад на 10-ліття був повний місяць, як був і цього разу, лише затемнення не було. А ще в той день був натовп журналістів, до нас завітав у супроводі двох вершників виконуючий обов'язків начальника обласної міліції, генеральним же спонсором дійства було ВАТ "Житомирпиво".
 

Камінне Село

Привіт. Мене звуть Ладаслава і я хочу розповісти Вам про одну весняну мандрівку.

 

Прасвіт українських замовлянь

Українських замовляння - найпотаємніший шар української (а ширше, східнослов'янської і загальнослов'янської) культури. Цей пласт національної культури особливий у багатьох відношеннях. Він захований у надрах фольклору біля самого його серця, біля самих джерел. Найбільш замкнений для невтаємничених, для профанів та чужинців. Досі вчені-фольклористи нарікають на те, як важко збирати замовляння та заклинання, як неохоче інформанти повідомляють шукані тексти й описують дії, які їх супроводять. Отже, ще й донині - нехай у неясній, "забобонній" підсвідомості - замовляння оберігаються народною культурою від стороннього погляду, чи то буде холодно-аналітичний погляд ученого, чи люто-викривальний - "борця проти пережитків", чи зацікавлений - нашого атеїстичного сучасника. Так бережуть і охороняють лише святині. Замовляння й були протягом багатьох століть серцевинною святинею язичницького світогляду та життєвого укладу.

 

Обрядові вогні

На Русі існує звичай на свято Купали, тобто у пору вищого сонцестояння, запалювати на горах та полях вогнища. Звичай цей здавна поширений не тільки серед інших слов'янських народів, але й взагалі у всій західній Європі. Крім цього, при святкуванні Коляди, яке святкується на протилежному полюсі річного кола, тобто в пору нижчого сонцестояння, теж запалювалися вогні. У південних слов'ян напередодні Коляди спалювалася велика колода, яка називається "бадняк".

 

Чи запросять геїв в українські школи?

Куме, а давайте вип'ємо за китайських гомосексуалістів!

А чого це я маю за них пити ?

! Бо вони, по-перше, жовті, а по-друге, блакитні!

Напередодні довготривалих зимових свят вітчизняну сферу освіти охопила чергова реформаторська сверблячка. Цього разу хворобу було завезено з-за океану. Першими її носіями стали спеціалісти Програми розвитку ООН (ПроООН), які розробили проект "Створення безпечного середовища для молоді України". За їхньою ініціативою з наступного навчального року в українських школах буде введено факультативний курс "Толерантність". Курс розрахований на 40 годин. Уроки проходитимуть у формі тренінгів та рольових ігор. Планується, що педагоги та психологи, які попередньо пройдуть спеціальну підготовку, будуть у ігровій формі вчити дітей з розумінням та повагою ставитись до чужої релігії, культури та… людей з іншою сексуальною орієнтацією (?!).

 

Разделяй и властвуй

Все приёмы и уловки имперской политики стары точно так же, как и сами империи. В начале приходят миссионеры с добрыми улыбками, потом купцы со стеклянными бусами, потом легионеры в добротных доспехах. Но самый излюбленный постулат имперского мышления звучит так: "Разделяй и властвуй!". Если смотреть на то, что происходит последние годы в России, становится понятно, что Московский патриархат РПЦ претендует на звание духовной империи. В многонациональной и многоконфессионой стране юридически это невозможно, но православным закон не писан, а чтобы усилить своё влияние, нужно ослабить влияние противника, не удивительно, что в последнее время усилились провокации против набирающего силу возрождения славянского язычества.

 

Завчасно подбайте про захист своїх прав

Останнім часом почастішали випадки, коли шахраї обдурюють українців, користуючись їх правовою необізнаністю й безпорадністю. Іноді вони роблять це настільки майстерно, що навіть виграють судові справи. Громадянам України не вистачає правових знань. Незнання свого правового становища, нерозуміння правових наслідків вчинюваних тих чи інших дій може призвести до вкрай негативних наслідків.

 

Зустріч з вовком

Цікава пригода сталася нещодавно з подружжям огніщан. Кілька днів тому двоє молодих людей вибралися у ліс поспілкуватися з природою, прихвативши з собою засмажену курку.

 

Оголошення

ЗАВЧАСНО ПОДБАЙТЕ ПРО ЗАХИСТ СВОЇХ ПРАВ!


У будь-яких питаннях щодо захисту ваших прав вам допоможуть кваліфіковані фахівці юридичної фірми "Сварожич".

Тел. у Києві: (044) 228-94-83.