Свастика

На Заході стало вже традиційним вважати, що свастика і усі піздні свастикоподібні знаки є знаком сонця.

Індія
Свастика вважалася символом Марса в індійській культурі з дуже давніх часів. Ось чому перед виконанням будь-якої сприятливої ​​роботи поклоняються символу свастики. Слово свастика складається з су + ас + а. «Су» означає добро, «Ас» означає «сила» або «існування», а «А» означає «Карта» або діяч. Таким чином, слово «свастика» означає «добрий» або «маршал». Навіть в «Амаркоше» «свастика» означає благословення, Марс або доброчесна робота. Слова Амаркоша - «Свастика, Сарводуддха», що означає «Благополуччя усіх у всіх напрямках». Таким чином, в слові «свастика» є відчуття благополуччя всього світу. Знак удачі. (Взято з індійського варіанта Вікіпедії )
Серединна точка свастики - лотос пупка Вішну та 4 точки чотирьох напрямків.

Месопотамія
Символ свастики використовувався для підкорення зброї.


Буддизм
Практично всюди, де затвердилася буддійська думка, можна помітити знаки свастики: в Тибеті, Японії, Непалі, Таїланді, В'єтнамі, на Шрі-Ланці. Деякі буддисти називають свастику також «Мандзі», що в дослівному перекладі означає «вихор».
Мандзі відображає неоднозначність світоустрою. Рисці по вертикалі протистоїть риска по горизонталі, і при цьому вони одночасно неподільні, вони єдине ціле, подібно небу і землі, чоловічій і жіночій енергії, інь і ян.
Мандзі зазвичай закручена проти годинникової стрілки. При цьому промені, спрямовані в ліву сторону, стають відображенням любові, співчуття, співпереживання, емпатії, доброти, ніжності. На противагу їм - промені, які дивляться вправо, які уособлюють силу, твердість духу, стійкість, мудрість.
"Таке поєднання і є гармонія, слід на стежці Будди. Одне неможливе без іншого - в цьому секрет світобудови." - вважають буддисти.
 
Одна з народних назв свастики на Русі - «вітерець». «Вітер» і «дух» - слова з одним змістом, і свастика означає духовний рух, життя. Порівняйте вітерець і вихор.
Варто відмітити, що у римлян Марс - син бога неба і богині землі - був спочатку тільки богом плодючості, а вже пізніше став і богом війни.
Зважаючи на вищевикладене, згадується ідол Світовида з чотирма головами і зі зброєю. У джерелах Світовид співставляється з Марсом. Фактично, Світовид - це увесь світ (міръ), породжений не тільки сонячним світлом, а і світлом інших планет. Світовида можна співставити з Апполоном. У міфах Апполона пов'язують з гаданням (саме через те, що він породжується усім небом з зірками). Так само і свастика в Індії пов'язується з гаданням.
 
 
 
Наталія Толстіхіна