- Деталі
- Категорія: Випуск від 19.10.10
- Перегляди: 452
Перший номер газети "ЯЗИЧNИК" побачив світ у липні 2006 року, напередодні 16-річчя Великого Вогню. Ще з 1997 року неругялярно виходив малотиражний інформаційний вісник "МАГІЯ ВОГНЮ", який безкоштовно розповсюджувався серед огніщан. "ЯЗИЧNИК" зберіг старі традиції і сьогодні це єдина в Україні безкоштовна рідновірська газета, яку читають представники усіх рідновірських конфесій. Лише рік тому (з появою нового сайту) ми почали робити електронний варіант нашого видання.
- Деталі
- Категорія: Випуск від 19.10.10
- Перегляди: 404
20 лет «Великому Огню»
взгляд человека со стороны
Юбилей "Великого Огня" проходил на поляне, где 20 лет назад была сформирована первая и единственная в странах СНГ официально зарегистрированная Языческая Община. Чтобы не заставлять гостей плутать по Центральному парку Житограда, точкой сбора выбрали пешеходный мост через р.Тетерев откуда в 12.00 14 августа 2010 процессия двинулась к Священной Поляне.
- Деталі
- Категорія: Випуск від 19.10.10
- Перегляди: 452
Огніщани вже знайомі з Кристофером Блекуеллом, в минулому номері газети «ЯЗИЧНИК» було надруковане інтерв`ю Іггельда американському часопису «Alternative Religions Education Network»
Нещодавно через моїх європейських друзів я почав дізнаватися про язичницький рух в Росії та інших Слов`янських країнах. Іггельд, у якого я брав нтерв`ю раніше, був люб`язний повідомити мене про інших людей, таких як Князь Огін, що представляє слов`янську духoвну течію "Великий Вогонь", найстарішу духовну язичницьку громаду, що була офіційно зареєстрована у колишньому Радянському Союзі. Так що я зв`язався з Огіном та попросив дозволу узяти у нього це нтерв`ю.
Christopher: - Можливо, Ви хотіли би трохи розповісти читачам про себе та про те, як Ви розвивали свій інтерес до язичницької віри у Вашому регіоні?
- Деталі
- Категорія: Випуск від 19.10.10
- Перегляди: 437
Рідновірська столиця України XIX століття
Назва цього давнього міста племені древлян походить від старовинного слова «короста» - саркофаг. В давнину він, без сумніву, був великим культовим центром, на що вказує той факт, що в самому місті та поряд із ним знаходилося як мінімум три великі святилища. На одному із них колись стояв величезний камінь із зображенням одинадцяти священних язичницьких карбів (ймовірно, їх все ж було 12, але у XIX столітті чи то 2 символи прийняли за один, чи то один погано проглядався). У 1820 році граф Густав Олізар, фактичний власник міста, наказав витягнути з річки Тетерів цей камінь та встановити у своєму парку. Майже сто років цей камінь був візитною карткою міста, всі люди, які в’їжджали до Коростишева з боку Києва, бачили цей камінь. Біля нього проходили і народні гуляння. Граф Олізар заохочував веселощі на Купалу, у тому числі щорічно у цей день організовував конкурс гребців (у той час у Коростишеві було багато професійних рибалок, а у Тетереві - цінної риби), переможця нагороджували дорогим поясом, баранячою шапкою та трьома золотими рублями (на той час це були великі гроші). Священний язичницький камінь простояв до 1917 р. Коли графська сім’я виїхала за кордон, рятуючись від революції, він був знищений попами.
- Деталі
- Категорія: Випуск від 19.10.10
- Перегляди: 419
Рождённый на земле Полесья
Мне не о чём теперь жалеть
Подняться просто в поднебесье
И Поднебесным умереть
Мне не нужна чужая слава
Навряд ли я дождусь своей
В пыли лежит моя держава
В сетях запутанных сетей
Бормочет племя человечье
Заклятия мятежных дней
Полесское моё наречие
Затравлено как дикий зверь
- Деталі
- Категорія: Випуск від 19.10.10
- Перегляди: 417
Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!
Леся Українка «Лісова пісня»
Глава перша
Інколи, коли дивишся на небо у ніч магічного повного місяцю, а вітер шепоче ледь чутні казкові слова, моя душа чує голос пращурів. Підійміть погляд над буденним, пізнайте красу грози та таємне світло далеких зірок, силу небесних струменів дощу, та силу вітру, що проймає до кісток. О могутній Перуне! Подаруй мені перемогу! Подаруй силу розуму нашому! Нехай піде страх, і з’явиться слава.
- Деталі
- Категорія: Випуск від 19.10.10
- Перегляди: 408
Вітаю вас з наступаючим великим святом Сварога!
За останні місяці сталося багато цікавих і важливих подій. Ще на початку серпня огніщани прийняли активну участь у Всеукраїнському фольклорному фестивалі «Поліське весілля», організаторами якого були громадська організація «Українська духовна республіка», управління культури і туризму Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирський обласний центр народної творчості, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради. На другий день фестивалю, зразу після чудового виступу народного ансамблю «Сварожичи» з Олевська, Князь Огін на очах житомирян і гостей міста обвінчав за давнім обрядом Рідної Віри дві пари молодих огніщан. Цю знакову подію не обминули увагою всі місцеві засоби масової інформації і сподіваємось, що це стане доброю традицією.