Вітаю вас з наступаючим великим святом Сварога!

За останні місяці сталося багато цікавих і важливих подій. Ще на початку серпня огніщани прийняли активну участь у Всеукраїнському фольклорному фестивалі «Поліське весілля», організаторами якого були громадська організація «Українська духовна республіка», управління культури і туризму Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирський обласний центр народної творчості, управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради. На другий день фестивалю, зразу після чудового виступу народного ансамблю «Сварожичи» з Олевська, Князь Огін на очах житомирян і гостей міста обвінчав за давнім обрядом Рідної Віри дві пари молодих огніщан. Цю знакову подію не обминули увагою всі місцеві засоби масової інформації і сподіваємось, що це стане доброю традицією. 

Вже через тиждень відбулось святкування 20-річчя заснування «Великого Вогню», яке за нашим багаторічним звичаєм проходило недалеко від Житомира на галявині біля Святої скелі Тура, і в якому я особисто, на жаль, не зміг прийняти участь. Відзначити цю подію зібрались огніщани і наші гості з Києва, Рівненщини, Хмельниччини, Тернопілля, Донецька, й навіть з Кьонінгсберга (Калінінграда). Саме статтю про враження від цієї події нашого гостя Яромира, з громади Сколотів (яка входить до складу КЯТ) ми вирішили включити в нашу газету. Його незалежний погляд повинен зацікавити читачів. Стаття надрукована на третій сторінці.

В останні дні серпня Кудесниця Святогора Мельничук, яка у «Великому Вогні» відповідає за зв’язки з закордонними побратимами, прийняла участь у з’їзді Європейського Конгресу Етнічних Релігій, який проходив в Італії. Вона була однією з найактивніших учасниць поважного форуму, який зібрав представників рідновірських течій майже з усіх країн Європи, тому й не дивно, що голова Конгресу шановний Йонас Тринкунас запропонував включити Святогору до складу керівництва ECER. Редакція «ЯЗИЧNИКА» вітає Святогору з цією важливою подією, а також з днем народження! Так вже випадково сталось, що наша газета виходить у друк саме в день, коли Святогорі виповнюється 21 рік.

У вересні кожного тижня до Житомирщини приїжджали рідновіри з різних громад і напрямків Рідної Віри, щоб вклонитися Святиням Полісся. Чарівні скелі, давні капища і суворі мури давнього замку Олізарів у Коростишеві, велетенські могутні дуби Тригір’я, таємнича печера під Трояновою горою, святі кургани і вали старих городищ поблизу Житомира – все це вразило наших гостей-паломників. День Святовида житомирські огніщани зустріли разом з громадою київських рідновірів. Був на святі також Ярл Подільської громади Сігурд, вже згаданий нами Яромир і навіть гість з далекого Владивостоку – Арій. Він, до речі, напередодні допомогав огніщанам прибрати сміття (яке залишилось після святкування місцевими дикунами дня міста) біля святого дубу Трояна.

Не змогли в цьому номері ми оминути тему майбутніх виборів у місцеві органи влади. Також вирішили публікувати поступово нову редакцію вчення «Великого Вогню». Сьогодні ви зможете прочитати першу главу нашого вчення на останній сторінці газети. На цьому, друзі, прощаюсь з вами на деякий час, бо за сімейними обставинами не зможу декілька найближчих місяців виконувати обов’язки редактора «ЯЗИЧNИКА».

Щиро ваш – Славко Пригода.