Коростишів

Рідновірська столиця України XIX століття

Назва цього давнього міста племені древлян походить від старовинного слова «короста» - саркофаг. В давнину він, без сумніву, був великим культовим центром, на що вказує той факт, що в самому місті та поряд із ним знаходилося як мінімум три великі святилища. На одному із них колись стояв величезний камінь із зображенням одинадцяти священних язичницьких карбів (ймовірно, їх все ж було 12, але у XIX столітті чи то 2 символи прийняли за один, чи то один погано проглядався). У 1820 році граф Густав Олізар, фактичний власник міста, наказав витягнути з річки Тетерів цей камінь та встановити у своєму парку. Майже сто років цей камінь був візитною карткою міста, всі люди, які в’їжджали до Коростишева з боку Києва, бачили цей камінь. Біля нього проходили і народні гуляння. Граф Олізар заохочував веселощі на Купалу, у тому числі щорічно у цей день організовував конкурс гребців (у той час у Коростишеві було багато професійних рибалок, а у Тетереві - цінної риби), переможця нагороджували дорогим поясом, баранячою шапкою та трьома золотими рублями (на той час це були великі гроші). Священний язичницький камінь простояв до 1917 р. Коли графська сім’я виїхала за кордон, рятуючись від революції, він був знищений попами.

Ще одне велике святилище виявили недалеко від Коростишева радянські археологи в 50-х роках минулого сторіччя. Що особливо цікаво, на цьому святилищі були виявлені поховання у кам’яних саркофагах, за припущенням VIII-IX сторіччя, що у давніх слов’ян було рідкістю. На півночі сучасного міста знаходилось 16 високих курганних поховань. В Коростишеві багато цілющих джерел, які наші пращури вважали священними.

Кандидатом на посаду міського голови Коростишева від Всеукраїнської партії «НАРОДНА ВЛАДА» є ТИЛЬЧИК Галина Климівна. Коростишевці добре знають її як колишню добру вчительку і звертаються до неї з своїми проблемами. Саме завдяки її старанням відбудована частина міського парку з дитячою площадкою в українському національному стилі. Галина Климівна мріє навести лад у Коростишеві, прибрати сміття, чого нинішній міський голова не спромігся зробити навіть до дня міста, відремонтувати дороги, перетворити Коростишів на справжній сучасний паломницький центр, де туристи могли би вклонитися давнім святиням.