- Деталі
- Категорія: Випуск від 12.05.2011
- Перегляди: 587
Життя людини наповнене традиціями, без яких воно здавалося б сірим і похмурим. Що для нас Великдень? Для більшості – це таємниця випікання смачної бабки і весела гра крашанками. Ще малою почула про прадавню традицію – малювати на Великдень писанки. А що воно таке дізналась нещодавно, коли з друзями вирішили навчитися цьому мистецтву.
Культ писанки тісно переплітається з пошаною яйця, яке в усіх куточках планети вважали джерелом життя і початком світу. Яйце – символ зародження, знак життя, воскресіння, символ сонця. Згадаємо українську казку «Яйце-райце», з якого виходять на білий світ сотні корів. Яйце використовували і у хліборобських обрядах, бо вірили у його силу викликати пробудження землі, сприяти зростанню. На день св. Юрія крашанки катали по полю, а потім закопували у землю. Особливу силу мало яйце на Великдень.
- Деталі
- Категорія: Випуск від 12.05.2011
- Перегляди: 486
МАТЕРИАЛЫ ИНТЕРВЬЮ
Г.Н. Боценюк
(Князь Огин)
1. Сообщите сведения о себе: возраст, пол, социальное положение, образование, место жительства;
Родился в 1971 году в семье служащих, закончил факультет Журналистики Киевского Государственного Университета имени Тараса Шевченко, являюсь руководителем Славянского духовного движения «Великий Огонь». Являюсь директором юридической фирмы. Живу в Киеве.
- Деталі
- Категорія: Випуск від 12.05.2011
- Перегляди: 518
Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає!
Леся Українка «Лісова пісня»
Глава перша
Інколи, коли дивишся на небо у ніч магічного повного місяцю, а вітер шепоче ледь чутні казкові слова, моя душа чує голос пращурів. Підійміть погляд над буденним, пізнайте красу грози та таємне світло далеких зірок, силу небесних струменів дощу, та силу вітру, що проймає до кісток. О могутній Перуне! Подаруй мені перемогу! Подаруй силу розуму нашому! Нехай піде страх, і з’явиться слава.
Люди, що сповідують вчення Великого Вогню, називають себе огніщанами. Огніщани вірять, що душі наших великих пращурів не загинули, ми називаємо їх навіями, або народженими на віки. Навії пам’ятають про своїх нащадків та допомагають нам, як і ми зобов’язані пам’ятати про наступні покоління. Це і є совість, наша головна сила та основний моральний закон. Ми постійно відчуваємо присутність предків у своєму буденному житті, але майже не звертаємо на це увагу. Іноді вони приходять до нас у наших снах, бажаючи допомогти порадою, але і тоді ми дуже рідко їх можемо зрозуміти. Треба знати, що душі предків живуть не в якомусь окремому потойбічному світі, вони є часткою нашої власної душі, тримаючись у цьому світі завдяки нашим власним живим тілам, бо це їх кров тече у наших жилах.
- Деталі
- Категорія: Випуск від 12.05.2011
- Перегляди: 435
Заклопотаність сучасної людини зводиться, в основному, до того, щоб все встигнути, всього скуштувати, більше заробити і вигідніше потратити, випередити інших у чомусь і, взагалі, стати таким, яким себе уявляєш. Чи варті такі цілі людського життя? Задумаємось на хвилину. Все це веде до численних конфліктів серед яких конфлікт «ставання» посідає чільне місце. Ти не такий, яким хочеш бути, а це прикрість, це страждання. Наше «я» весь час займається тим, що порівнює себе з кимось, свої здобутки з чиїмись. Якщо результат порівняння не на нашу користь - це страждання, намагання довести щось собі і іншим. Ми «тікаємо» від більш складних життєвих питань, ховаємось від них наче страус, головою в пісок.
- Деталі
- Категорія: Випуск від 12.05.2011
- Перегляди: 408
Вітаємо вас з минулими травневими святами! Бажаємо вам усього найкращого і світлого!
Вибачаємось, що в минулому випуску «ЯЗИЧNИКА» сталася прикра помилка. Повідомивши про те, що на останній сторінці ви зможете прочитати першу главу нової редакції вчення «Великого Вогню», ми випадково забули її надрукувати. В цьому випуску на останній сторінці ви зможете прочитати перші три глави вчення. Також були деякі незначні помилки у статті «Язичницька столиця України XIX століття». Тему буде продовжено, на запитання нашої газети погодився відповісти відомий у Житомирщині краєзнавець, працівник управління культури Коростишівської районної адміністрації Володимир Сливінський. Інтерв’ю з ним читайте в наступному випуску.