Князь Огін і Добжанський

В останній день календарної зими рідновіри з різних країв України зібралися в Києві, у приміщенні Книжкової палати. Відкрив Віче народний артист України, відомий кобзар Василь Литвин. Він торкнувся струн і заговорив, але його слова, мов зачаровані, пролунали, як пісня. Уривок із «Слова о пълку Ігореве» став справжнім пророцтвом і закликом до духовної боротьби.

Потім на сцену вийшли маленькі дівчата у народному вбранні та яскравих віночках, вони танцювали, співали веснянки і закликали весну.

 До них приєдналися дорослі жінки, вони теж заспівали, а дівчата тим часом пригощали присутніх солодкими пташками, що за споконвічним звичаєм символізують прихід весни.

Після цього відбулась ще одна урочиста подія, Князь Огін вручив Волелюбу Добжанському, голові київської громади «Трійця» (без важкої праці якого взагалі не було б ВУР) срібний орден Сварога. Потім почалась робота самого Віча, наслідки якої ще й зараз осмислюють багато хто з рідновірів. Особливо треба відмітити звіт комісії Віча щодо відродження Звичаю, який публікується окремо. В цьому питанні усі присутні рідновіри були однодумцями, вони одноголосно засудили практику спалення Хлібу під час проведення обрядів окремою групою людей, які теж називають себе рідновірами. Приємно, що в цьому році, як і в минулому, не було сварок і образ, рідновіри поводили себе чемно і спокійно спілкувалися між собою. На фото поруч із Князем Огіном – Волелюб Добжанський.

 

Славко Пригода