Вітаємо вас з минулими травневими святами! Бажаємо вам усього найкращого і світлого!

Вибачаємось, що в минулому випуску «ЯЗИЧNИКА» сталася прикра помилка. Повідомивши про те, що на останній сторінці ви зможете прочитати першу главу нової редакції вчення «Великого Вогню», ми випадково забули її надрукувати. В цьому випуску на останній сторінці ви зможете прочитати перші три глави вчення. Також були деякі незначні помилки у статті «Язичницька столиця України XIX століття». Тему буде продовжено, на запитання нашої газети погодився відповісти відомий у Житомирщині краєзнавець, працівник управління культури Коростишівської районної адміністрації Володимир Сливінський. Інтерв’ю з ним читайте в наступному випуску.

Тепер щодо останніх значних подій нашої духовної течії. В перший день зими Священна Рада Кудесників «Великого Вогню» проголосила Житомир духовним центром огніщан, бо ж саме тут з’явилась перша наша громада, і саме в цьому місті знаходяться наші найголовніші святині. В останні дні січня розпочалось навчання у Вищий Духовній Школі «Великого Вогню», серед учнів якої не лише огніщани, а й представники дружніх громад. Я обіцяв не ставити відміток на першій сесії, але твір Вадима Івановича Ясинецького заслуговував найвищої оцінки, то ж він позачергово отримав «відмінно». Його твір ми вирішили надрукувати на першій сторінці «ЯЗИЧNИКА».

5 лютого в Житомирі відбувся круглий стіл на тему «Етнічні релігії в Україні і світі: актуальність, проблеми, перспективи», куди до співбесіди були запрошені науковці, студенти, представники влади, журналісти. Почесним гостем круглого столу став Роман Шиженський – провідний фахівець з дохристиянських вірувань на теренах Східної Європи, кандидат історичних наук, доцент Нижегородського державного педагогічного університету (Росія). Його доповідь була присвячена виходу книги «INDIGENOUS RELIGIONS «РУСЬ ЯЗЫЧЕСКАЯ»: ЭТНИЧЕСКАЯ РЕЛИГИОЗНОСТЬ В РОССИИ И УКРАИНЕ ХХ – ХХІ ВВ.». У заході приймали участь представники релігійних громад «Великого Вогню» і РУНвіри. Відеозапис можна подивитись на нашому офіційному сайті – www.ogin.in.ua.

14 травня о 12-00 в Житомирі у приміщенні конференц-залу готелю «Україна» відбудеться друге засідання круглого столу, який вже буде справді міжнародним. Крім представників п’яти офіційних рідновірських конфесій України в роботі приймуть участь керівники духовної течії «Дієвтурі» (Латвія). По закінченні засідання, о 15-00 на Замковій горі біля пам’ятного каменя на честь заснування міста, відбудеться відкрите богослужіння огніщан.
Ще одну цікаву новину не можна оминути. Огніщани випустили власні поштові марки, перші офіційні язичницькі марки в Слов’янських країнах. Крім того, в першу чергу завдяки Кудесниці Ладаславі, проводились цікаві культурні акції, майстер-класи зі створення писанки і ляльки-мотанки. Останнім часом про нас часто писали газети, огніщани виступали на радіо, нас показували по центральних і місцевих каналах телебачення. Вже через три місяці «Великому Вогню» виповниться 21 рік. Всеукраїнське Віче огніщан за нашим звичаєм відбудеться 17 серпня в Житомирі біля Священної скелі Тура.